Apie licėjų

Licėjus Forumas – privati gimnazija Vilniaus miesto centre. Daugiau nei 30 metų teikiame kokybišką vidurinį išsilavinimą, kuriame profesionalią, naujovėmis grįstą ir draugišką aplinką, kad mūsų mokiniai galėtų pasiekti aukščiausių rezultatų mokykloje ir tolesnėje karjeroje.

Licėjus kiekvieną darbo dieną duris atveria 7:30, o pamokas pradedame 8:30.
 
Po pamokų, 15.00 0 18.00 valandomis, vyksta individualios konsultacijos bei papildoma veikla, kurią mokiniai pasirenka pagal savo pomėgius ir interesus (sporto, meno užsiėmimai, muzikos studija, šachmatų, IT studijos ir kt.). Sveiki ir skanūs pavakariai, užkandžiai ir gėrimai tiekiami mokyklos valgykloje.

Ugdymas

Nuo įkūrimo metų (1993 m.) mokykla vadovaujasi LR Bendrąja programa, tačiau visą laiką remiasi savo sumanytais ir sėkmingai įgyvendinamais bei pasiteisinančiais ugdymo principais.

Vadovaudamiesi daugiau nei per 30 metų sukaupta patirtimi, įgyvendiname nuoseklų asmenybės ugdymo planą veikdami pagal mokyklos pedagogų sukurtą Darnios asmenybės ugdymo koncepciją.

Vienas svarbiausių mokyklos veiklos principų – individualizuotas ugdymas. Mokykloje kiekvienam norinčiam suteikiame galimybę organizuotis darbą taip, kad būtų lengva pasiekti geriausius rezultatus.

Vienoje klasėje mokosi ne daugiau kaip 14 mokinių. Mūsų mokykloje dirba aukščiausios kvalifikacijos mokytojai, todėl mokantis mūsų mokykloje vaikams nereikia samdyti korepetitorių nei ruošiantis egzaminams, nei siekiant geresnių rezultatų mokymosi proecese. Be to, esant poreikiui, vaikams yra teikiamos individualios konsultacijos. Mokestis už individualias konsultacijas įtrauktas į ugdymo kainą.

Mūsų mokykloje mokytojai atsižvelgia į kiekvieno vaiko asmenybę, stebi jo gebėjimus ir polinkius, juos lavina ir skatina, o vaikai įgyja teigiamą požiūrį į mokymąsi. Mokiniai sėkmingai tobulina savo stipriąsias puses ir ieško naujų iššūkių. Tai padeda siekti asmeninių ir kolektyvinių laimėjimų, o procesas vertinamas taip pat, kaip ir rezultatas.

Mūsų mokiniai pasiekia puikių rezultatų, todėl lengvai įstoja į geriausius Lietuvos ir užsienio universitetus. Tačiau tai tik vienas iš mokyklos ugdymo aspektų; ne mažiau svarbu pasiruošti ir pilnaverčiam gyvenimui už mokyklos sienų, todėl mūsų užduotis – sudaryti sąlygas mokiniams tobulėti ir lavintis ne tik klasėje, bet ir už jos ribų, atskleisti savo mokinių talentus, plėsti jų pomėgius ir ugdyti asmenines savybes.

Kiekvienais metais licėjaus „Forumo“ moksleiviai dalyvauja įvairiose olimpiadose, konkursuose ar projektuose tokiuose kaip respublikinės Vertimų ir iliustracijų konkursas „Tavo Žvilgsnis“, tarptautiniai Kalbų, Gamtos, Istorijos, Geografijos Kengūrų projektai, dažnai tapdami laureatais ar prizininkais. Džiaugiamės „Dainų dainelės“ konkurso dalyviais.

Grįžtamasis
ryšys

Akcentuojame gyvą, betarpišką ir nuoširdų mokyklos bendruomenės bendravimą, todėl mokyklos vadovai, klasių auklėtojai ir kiti pedagogai nuolat bendrauja su tėveliais ir juos informuoja vaikų ugdymo ir kitais rūpimais klausimais, o svarbiausiais dienos įvykiais ir kita informacija dalinamės elektroniniu paštu ir/ar kitomis susirašinėjimų programomis. 

Patogi vieta
ir aplinka

Licėjus „Forumas“ nuo 2023 m. rugsėjo mėnesio veiklą tęs senamiesčio širdyje – Basanavičiaus g. 12, erdviame pastate, tinkamame visapusiam asmenybės ugdymui nuo darželio iki abitūros.

Mokyklos patalpos yra saugios, šviesios, jaukios ir erdvios, jose vaikams yra pakankamai vietos visai veiklai, kurią siūlo mūsų mokykla. 

Didžioji dalis pamokų vyksta pagrindinėje klasėje. Gamtos, biologijos, fizikos, chemijos mokslų, dailės ir technologijų, informacinių technologijų, kūno kultūros, sporto, šokio ir muzikos užsiėmimai vyksta atskirose patalpose.

Mokyklos klasės aprūpintos kompiuteriais, vaizdo projektoriais, išmaniosiomis lentomis ir kitomis ugdymui būtinomis elektroninėmis priemonėmis.

Laukas viduryje pastato – uždara kelių šimtų kvadratinių metrų terasa, tinkama kasdieniam laiko leidimui lauke ir kitai įvairiai veiklai. Netoliese – Reformatų parkas, įvairios miesto erdvės, muziejai, galerijos ir bibliotekos, kuriuose organizuojamos įvairios veiklos.

Kitos mokyklos erdvės: jaukios ir šviesios klasės, IT ir STEM klasės, sporto, šokių ir aktų salė, biblioteka, eksperimentų klasė, žaidimų kambariai, moderni virtuvė bei maitinimosi zona, sveikatos kambariai, rūbinė ir kt.

Profesionali
medikų komanda

Prie mūsų bendruomenės prisijungusi profesionali medikų komanda veda užsiėmimus sveikos gyvensenos ir judėjimo studijoje, teikia kineziterapeuto, psichologo, logopedo paslaugas. Atsižvelgiame į kiekvieno mokinio fizinę ir emocinę sveikatą, nuolat informuojame ir bendraujame su tėveliais vaikų sveikatos klausimais.

Maitinimas

Mokykloje ypatingas dėmesys yra skiriamas sveikai ir skaniai vaikų mitybai, valgymo įpročių ir etiketo lavinimui. Mūsų sveikatos priežiūros specialistai sudaro maistingą ir subalansuotą pusryčių, priešpiečių, pietų, vakarienės ir dienos užkandžių valgiaraštį. Alergiškiems, tam tikrų maisto produktų netoleruojantiems ar kitokių specialių maisto poreikių turintiems vaikams sudarome individualų valgiaraštį.

Maitinimą mokykloje tiekia sertifikuoti, atitinkantys higienos reikalavimus bei Visuomenės sveikatos centro patvirtintą maisto tiekimo standartą maisto tiekėjai.

Neformalus
ugdymas

Po pamokų, 15:00 – 18:00 valandomis, mokykloje vaikams siūlome įvairius meno, sporto ir sveikos gyvensenos, technologijų užsiėmimus. 

Mokyklos bendruomenės
šventės

Kiekvienais metais mokykloje organizuojamos bendruomenės šventės, mugės, susitikimai su įdomiais žmonėmis.

  • Mokslo metus pradedame Rugsėjo 1 – osios švente. Susitikę po vasaros atostogų sveikiname vieni kitus su naujų mokslų metų pradžia!
  • Gruodį pasitinkame laukdami Kalėdų, mokyklos bendruomenei organizuojame kalėdines muges ir kitus renginius.
  • Minime Vasario 16 – ąją ir Kovo 11 – ąją.
  • Pavasarį džiaugsmingai pasitinkame organizuodami Velykų mugę, vėliau – minime Mamos dieną.
  • Mokslo metus užbaigiame mokslo metų pabaigos švente, minime Tėvo dieną.
30

METŲ PATIRTIS

350

Moksleivių

14

VIDUTINIŠKAI
MOKSLEIVIŲ
KLASĖJE

Zita Martinėlienė

Mokyklos direktorė

Mūsų licėjaus gyvenimas pagrįstas didžios pagarbos gyvybei filosofija, suvokime, jog kiekvienas turime vietą po Saule.

Mokykla yra vieta, kurioje mes ieškome, vertiname savo ambicijas, siekiame jų pagal individualias išgales, klystame ir svajojame. 

Esminis dalykas – suvokti darbo ir būties balansą, mąstysenos lavinimo ir jos taikymo gyvenime svarbą. Norėtume, kad mokykla būtų mūsų antrieji namai.

VKIF licėjaus „Forumas“ istorija

Licėjaus „Forumas“ veikla glaudžiai susijusi su „Šaltinėlio“ privačia mokykla (progimnazija). Akademine prasme „Forumas“ nuo I – osios licėjaus klasės (9 klasės) perima estafetę iš „Šaltinėlio“ progimnazijos. 

Kodėl licėjus?

Dar 4 – ame amžiuje prieš Kristų Aristotelis įkūrė filosofijos Likėjaus mokyklą – licėjų, kuriame buvo nagrinėjami filosofijos veikalai ir siejami su matematika, fizika ir kitais gamtos mokslais, muzika, menu, politika, kitaip tariant, su šiuolaikinėmis disciplinomis. Terminas „licėjus“ tampa intelektinės veiklos sinonimu. Tai mūsų licėjaus kolektyvo siekis.

Kodėl „Forumas“?

Forumai Antikos laikais kūrėsi miestų centruose. Tai buvo susirinkimų vietos, kur vykdavo įvairios diskusijos, debatai, susitikimai ir kitokia demokratinė veikla.

Taigi apibendrindami sakome: „Forumas“ – tai demokratiška intelekto lavinimo buveinė Vilniaus miesto centre. Intelekto, žinių ir demokratijos sinergija projektuojant ją į ateitį – didžiausia mokyklos vertybė.

Aurimas Perednis

Žurnalistas, mokinio tėtis

Nuoširdus ačiū, kad esate mūsų vaikams tokie jaukūs ir mieli antrieji namai. Jų noras kiekvieną rytą atsikėlus eiti į mokyklą mums yra pats svarbiausias mokyklos matas. Ačiū, kad juos mylite, skatinate smalsumą, kuriate bendruomenę ir padedate visiems būti laimingais.

Algirdas ir Toma Kumžos

Kovo 11-osios Akto signataras, ambasadorius Algirdas Kumža ir Toma Kumžienė.

„Šaltinėlio” mokykla augo kartu su Lietuvos Nepriklausomybe. Tada, prieš tris dešimtis metų, viskas buvo nauja: ekonomika, savi finansai, diplomatija, švietimas. Tada nebuvo į ką pasižiūrėti – viską reikėjo sugalvoti patiems. Reikėjo drąsos, atkaklumo ir ištvermės. Manau, kad tokie tada buvo (ir iki šiol išliko) “Šaltinėlio” steigėjai. Mes esame dėkingi, kad Jūs sukūrėte jaukią ir kūrybingą mokyklą. Žavimės Jūsų ištikimybe pedagogo pašaukimui. Nuoširdžiausiai sveikiname mokyklos kolektyvą su gražiu jubiliejumi ir linkime naujų prasmingų darbų! 

STOJIMAS

Jeigu norite savo vaikui užtikrintos ateities, prisijunkite prie licėjaus bendruomenės